10 důvodů proč si vybrat Mototrade
!USKLADNĚNÍ MOTOCYKLŮ! - 500,-/měs. vč. DPH - 300,-/měs. vč. DPH při využití předsezóního servisu


MOTO TRADE :: dovoz a prodej motocyklů z EU
MotoTrade
Číhalín 54, 675 07 (okr. Třebíč)
tel.:
web:
e-mail:
+420 739 35 35 55
+420 734 44 60 44


Rady & tipy


Chcete kupovat motorku a nevíte jak na to? Není se čemu divit, nabídka ojetých motocyklů je rok od roku větší.  Je čím dál tím těžší zorientovat  se v tomto množství  a koupit motocykl, který pro Vás bude potěšením a ne pokladničkou  pro Vaše peníze.Pokusíme se Vám pomoci poradit jak dobře koupit motocykl a na co si dát pozor při koupi motorky.


Jelikože nás zahrnujete zajímavými dotazy, které se týkají nakupování v našem e-shopu MotoTrade, rozhodli jsme se v této sekci Rad a tipů zveřejnit ty nejčastější.

V dnešní době je v nabídce velká řada pneumatik od různých renomovaných výrobců, kteří nabízí různé směsi od superměkkých na okruhové ježdění až po turistiku, která je zaměřená na velkou kilometrovou výdrž. Jak se v tomto nepřeberném množství pneumatik rozhodnout pro konkrétní typ? To se pokusíme vysvětlit v následujícím článku.

Rádi bychom Vám obecně vysvětlili základní rozdíly mezi typy baterií, které je možné použít ve Vašem motocyklu. Popis všech typů akumulátorů je velmi obsáhlý, proto se pokusíme stručně a jednoduše možné typy baterií popsat. V zásadě se akumulátory rozdělují na údržbové a bezúdržbové (systém VRLA).


  Pro rok 2013 jsou schváleny podstatné změny co se týká řidičských oprávnění pro řízení motocyklů. Tyto úpravy nabudou platnosti od 19.1. 2013 a mnozí z nás je budeme brát jako vstřícný krok od zákonodárců směrem k řidičům.

 Přiznejme si, že o naše motoobleční se moc nestaráme, možná se dá říci, že vůbec. Pojďme si spolu připomenout jak tento nedostatek napravit  a co dělat, když sezóna skončí a my máme čas věnovat se i údržbě. Záleží na každém z Vás jestli svůj oděv svěří některé z firem zabývající se čištěním oděvů, nebo jestli za pomoci našich rad zkusíte tento proces údržby sami. Pokusíme se Vám vysvětlit, co dokážete zvládnout v domácích podmínkách a jak docílíte výsledku srovnatelného s odbornými pracovišti.

Správné oleje pro mazání čtyřdobých motorů motocyklů jsou sice podobné automobilovým motorovým olejům, ale nejsou stejné! Jaké jsou hlavní rozdíly.


Doba, kdy se dva lidé na motorce pokoušeli při jízdě domluvit různými posunky a gesty je dávno pryč. Vděčíme za to zejména přístroji zvanému „interkom“. Ve své podstatě se jedná o zmenšenou vysílačku, která je zabudovaná do přilby jezdce.

Pořád kolem sebe slyšíme jak těžce byl zraněn, nebo dokonce zabit řidič motocyklu. Je už nepodstatné jakým způsobem ke zranění došlo, nebo kdo ho zavinil. Zaměřme se na to, co skutečně děláme pro to, abychom případnou kolizi přečkali, pokud možno ve zdraví a bez úhony.

Při změně sekundárního převodu motocyklu se většinou stává, že rychloměr začne proměřovat a to řádově o více než 15%. Víme jak tento nedostatek odstranit.

Nevíte, co vše byste měli mít s sebou na cestách?

Jízdy na okruhu jsou určeny pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet své jezdecké schopnosti nebo se vcítit do pocitů profesionálů, kteří bojují o vítězství a Vaši přízeň.

Jak správně zabezpečit motorku? Nabízíme Vám stručný přehled.

Zde nabízíme pár tipů, jak se starat o Váš motocykl- nejen na konci sezóny!

I když jste si motocykl na konci sezóny pěkně uložili k zimnímu spánku, je potřeba se o něj důkladně postarat i před první jarní vyjížďkou!

Pozor, od srpna 2011 změny v zákoně o provozu na pozemních komunikacích!

Máte-li dost zkušeností, přijměte motorkářskou výzvu v podobě jedné z pětice legendárních evropských silnic.


Neustálé mytí, leštění a znovu zašpinění motocyklů i oblečení tvoří neoddělitelnou součást naší práce. Možná by vás mohlo zajímat, jaké přípravky v současnosti používáme, neboť jak známo: čistota je půl zdraví.
Naše tipy
Moto videa | Rady & tipy | Zajímavé odkazy | Akce a srazy | Ze světa motorismu