!!! V termínu od 8.8. do 23.8. 2020 si vybíráme dovolenou a naše prodejna bude kompletně uzavřená. Dotazy na motorky a ostatní služby prosím směřujte na 24.8.2020, kdy se Vám zase budeme plně věnovat. Děkujeme za pochopení !!!

OMEZENÍ VÝKONU MOTOCYKLU

Aktuálně dokážeme výkonově omezit drtivou většinu sériově vyráběných motocyklů na trhu a to za pomocí sady od německé firmy Alpha Technik

Omezení výkonu motocyklu

Omezení se provádí v souladu s rozhodnutím Ministerstva dopravy (odbor provozu silničních vozidel) o hromadných přestavbách č. HP-0150 č.j. 918/2011-150-SCH2 ze dne 29.3.2011.

Aktuálně dokážeme výkonově omezit drtivou většinu sériově vyráběných motocyklů na trhu a to za pomocí sady od německé firmy Alpha Technik. Pro přesné informace o možnosti omezit Váš stroj je nutné poskytnout typ motocyklu, rok výroby, typ motoru, VIN číslo a výkon v kW. Většinou je nejsnadnější zaslat nám na email Info@mototrade.cz oskenovaný velký TP z obou stran, kde jsou všechny tyto informace uvedeny.

Možnosti omezení:


11 kW – na tento výkon lze omezit pouze motocykly se zdvihovým objemem válců do 125 ccm

25 kW – omezit lze pouze motocykly s maximálně dvojnásobným výkonem než je 25 kW, tzn. motocykly, které mají zapsáno ve velkém TP výkon max. 50 kW a s  poměrem výkonu ke hmotnosti do 0,2 kW/kg. Výjimku tvoří řidičské průkazy vydané do  19.1.2013, v tomto případě je možné omezit na 25kW motocykl z jakéhokoliv výkonu.

35 kW – platné od 19.1.2013, omezit lze pouze motocykly s maximálně dvojnásobným výkonem než je 35 kW, tzn. motocykly, které mají zapsáno ve velkém TP výkon max. 70 kW a s  poměrem výkonu ke hmotnosti do 0,2 kW/kg

Jak se to dělá:

Samotné omezení výkonu motocyklu bývá z velké většiny prováděno mechanickou formou a to různými dorazy na plynu, dorazy šoupátek, difuzory v sacím potrubí nebo ve výfukovém traktu, popř. kombinací všech těchto způsobů. Nemalou výjimkou jsou i motorky, kde probíhá snížení výkonu elektronicky a to výměnou celé řídící jednotky. Po namontování patřičného systému je motocykl opatřen plombou, jejíž číslo se zapisuje do velkého TP, a která zabraňuje neoprávněné demontáži omezovací sady.

Co to stojí:

Kompletní cena omezení je od 8.450 Kč. V této ceně je zahrnuta omezovací sada, práce spojená s montáží a zápis nových údajů do velkého TP. Před objednáním omezení je nutné složit zálohu ve výši 4.000 Kč, jelikož sada je vyráběna vždy na konkrétní typ a  VIN motocyklu a nelze ji použít na žádný jiný stroj.

Evidence motorových vozidel:


Jakmile je sada namontována a zákazník obdrží všechny potřebné dokumenty a velký TP, v kterém jsou změny zapsány, musí zajít na dopravní inspektorát, kde vrátí původní malý TP a požádá o vystavení nového s údaji o omezení stroje.
Mototrade Třebíč (Číhalín) +420 739 353 555
info@mototrade.cz
Pravidelné informace
© Mototrade 2018 Akceptujeme platební karty Vyrobila firma McRAI